Úvod Základní informace Historie Zeměpis Brazílie Hospodářství Doprava Diskuze
sumava.jpg, 71kB

Rio de Janeiro

rio_de_janeiro.jpg, 282kB

Rio de Janeiro je jedním z nejkrásnějších měst na této planetě. Ti, co rádi cestují, budou milovat to, co město může nabídnout. Jedním z nejlepších způsobů, jak ocenit jeho krásu je ten, že vyjdete na horu Pao de Acucar (homole cukru), kde budete mít fantastický výhled kolem dokola. Uvidíte například i most Rio Niteroi (13,9 km dlouhý). Cariocas (obyvatelé Ria) nesouhlasí s tím, že z homole je nejkrásnější pohled. To tvrdí o hoře Corcovado, kde se nachází socha Krista Vykupitele (nový div světa). Rio – to je přístav obklopený svěží přírodou, vysokými horami, nádherným mořem a světoznámými plážemi Copacabana a Ipanema - sousedící pláž Copacabany (dražší a luxusnější).

kristus_spasitel.jpg, 6,5kB

Socha Krista Vykupitele (Spasitele) na hoře Corcovado dává městu ještě větší perspektivu (říká se, že dohlíží na město). Je to nejvíce známé a uznávané místo v Riu. Můžete jet tramvají až k soše. Od tohoto místa můžete vidět, že Rio je rozděleno pohořím do čtyř oblastí: centrum, západní zóna, severní zóna a jižní zóna. V jižní zóně je většina z městských památek, včetně Homole cukru a slavné pláže, v severní zóně je světové proslulý stadion Maracana a v západní zóně je nejmodernější Rio - části Barra da Tijuca, Recreio dos Bandeirantes, s vynikajícími plážemi a spousta center, což se může rovnat Miami a v centru jsou sídla většiny kulturních a historických míst.

Pro všechny platí, že fotbal je ventilátor stresu. Návštěva stadionu Maracana je nutná pouť.

homole_cukru.jpg, 75kB

V Riu není jeden národ, jedno vyznání – je to směs různých národů i vyznání. Cariocas (obyvatele Ria) jsou obzvláště milí, přátelští a milují zábavu - například karneval. Španělština není jejich hlavním jazykem, ale nechá se jím zde bez obav domluvit. Pokud budete při troše snahy mluvit portugalsky, budou se k vám chovat ještě více přátelsky.

Nenechte se odradit od návštěvy jednoho z nejkrásnějších měst na světě díky negativnímu tisku. Rio de Janeiro je velké město a není bez problémů, které jsou spojeny s chudobou. Pokud chcete navštívit Rio poprvé, zdržujte se ve známém okolí. Držte se dál od „favelas“ (slumy). Pokud si můžete dovolit pronájem řidiče pro váš pobyt – udělejte to. Nejenže vás budou držet v bezpečí, ale také vám ukážou krásy města.

TOPlist

Vyrobil: info@brazilie-informace.cz | Copyright © 2015 Brazilie-informace.cz. Všechna práva vyhrazena.

Šumava ubytování | Turecko | Řecko | Tunisko | Pyramidy v Gíze